niedziela, 8 marca 2015

Kolejna przeczytana ...

                   Wszystkiego najlepszego kobietki !!!Kącik czytelniczy ... pomysł Pauliny z bloga Zielenie ...


moja druga przeczytana  ...  Opowieść o dwóch namiętnościach ; do mężczyzny i do sztuki kulinarnej. Miłość łączy się w niej z magią , a smak potraw budzi prawdziwe pożądanie .

" Płatki róż należy obrywać bardzo ostrożnie , starając się nie ranić palców , bo poza tym , że to bolesne , zaplamienie krwią może zmienić smak przepiórek . Jednak w tamtej chwili Tita zapomniała o bożym świecie i mocno ściskała róże , tuląc je do piersi . Pierwszy raz w życiu dostała kwiaty , w dodatku dostała je od Pedra ! Ponieważ nie mogła ich zatrzymać , postanowiła  wykorzystać je w potrawie , która jak żadna inna zaświadczy o jej uczuciach.
Tita kochała Pedra miłością gorącą i odwzajemnioną , niestety od początku było to uczucie skazane na niespełnienie. Jako najmłodsza córka w rodzinie , zgodnie z meksykańską tradycją nie mogła wyjść za mąż . Jej obowiązkiem była opieka nad matką , a z czasem także rola głównej kucharki domu .
Jedynie przez smak przyrządzanych potraw mogła wyjawić ukochanemu co naprawdę czuje . "

Jak dla mnie fantastyczna opowieść , pochłonęła mnie całkowicie .

                                             Polecam .

4 komentarze:

  1. Rownież wszystkiego najlepszego. Ciekawa ksiązka, myslę że się na nią skuszę:))

    OdpowiedzUsuń
  2. muszę jej poszukać:)))taka rekomendacja!a ja lubię takie książki))pozdrawiam Agatko:))

    OdpowiedzUsuń
  3. Buziaki dla ciebie " Babo"....Nie ma jak jedna baba drugiej babie....Muszę się skusić...Zapomniałam ...czytam ale się nie chwale...Starość nie radość....Pa...

    OdpowiedzUsuń

Serdeczne dzięki za dobre słowo :D