sobota, 14 marca 2015

Przeczytane ...

Międzyblogowe czytanie to pomysł Pauliny z bloga Zielenie ...

Udało mi się przeczytać kolejne książki ... czas chorobowego wykorzystany ... od poniedziałku powrót do spraw przyziemnych i już nie będzie tyle czasu na przyjemności ...

Trzecia ... 

Pierwsza na liście - Magdalena Witkiewicz

Historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie…
Opowieść o trudnych wyborach, które mogą podarować komuś życie, o przebaczeniu i zrozumieniu oraz o wielkiej nadziei i sile kobiet.
 Czy najbliższej przyjaciółce potrafiłabyś wybaczyć wszystko? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? A gdyby jej wybór okazał się błędem? A gdyby jej dni były policzone? Ina myślała, że przeszłość zostawiła daleko za sobą. Teraz jej życie przebiegało tak, jak sobie tego życzyła. Czasem zapraszała do niego mężczyzn, ale tylko na chwilę. Patrycja w każdej chwili mogła wszystko stracić. Los postawił przed nią najtrudniejsze z zadań. Jak w ciągu kilku tygodni nauczyć ukochane córki jak żyć? Karola musiała wziąć sprawy w swoje ręce.
Wyruszyła w podróż aby odnaleźć Pierwszą na liście .
Odnalazła. Ale wraz z nią wróciły bolesne wspomnienia.
Mimo niezagojonych ran, dawnych zdrad i upływającego czasu, przyjaźń powróciła. Powróciła z wielką mocą, która kruszy góry, sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.

Piękna i wzruszająca , dająca do myślenia ... Polecam .


Czwarta ...

Woziłam Arabskie księżniczki - Jayne Amelia Larson 


 Wynajęty za kilkadziesiąt tysięcy dolarów pokój dla serwisu do herbaty, walizki pełne pieniędzy, niekończące się zakupy w najdroższych butikach i serie operacji plastycznych traktowanych równie lekko, co wizyta u fryzjera – to wszystko zobaczyła autorka tej książki, zatrudniona jako szoferka dla saudyjskich księżniczek i ich świty podczas ich wizyty w Ameryce.

Za granicą Allah nie patrzy. Poza swoim krajem Saudyjki mogą się ubierać jak chcą. W dalekiej Ameryce zrzucają hidżaby i ubierają się w minispódniczki z najnowszych kolekcji od drogich projektantów.

Mają wszystko, co można kupić za pieniądze, ale żyją w złotej klatce.


Opowieść o przepychu i szastaniu pieniędzmi przez Saudyjczyków , niewolniczej pracy służących , traktowniu z góry szoferów o kobietach które ubierają się w ciuchy Diora i Chanel ale tak naprawdę są nieszczęśliwe .
 Polecam .

8 komentarzy:

 1. Gratuluję kolejnych czytadełek. Fajna akcja Paulinki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę się rozejrzeć za tymi książkami:))

  OdpowiedzUsuń
 3. zaintrygowała mnie ta pierwsza pozycja:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdalena Witkiewicz to jedna z moich ulubionych autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również kocham czytać :) Spisałam sobie polecane przez Ciebie tytuły i chętnie je przeczytam :)
  Pozdrawiam cieplutko Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 6. 'Pierwszą na liście' mam w planach. Na razie nic jeszcze nie czytałam Witkiewicz, ale po takiej recenzji, chyba czas to zmienić :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę ją przeczytać....Tak fajnie zachęciłaś...Całuski pa...

  OdpowiedzUsuń
 8. dziś przeczytałam Przepiórki:)))fajna:))

  OdpowiedzUsuń

Serdeczne dzięki za dobre słowo :D